screws_set_small

Dalším doplněním sortimentu jsou malé přesné soustružené šrouby a matice. Doposud byl v našem sortimentu spojovací materiál omezen minimální velikostí závitu M1,6.
Doplnění sourtimentu se zatím týká rozměrů M1,0 (stoupání 0,25 mm), M1,2 (stoupání 0,25 mm) a rozměru M1,4 (stoupání 0,3 mm).

 

 

 

 

 

Přesné soustružené šrouby, materiál ocel, válcová hlava, bez povrchové úpravy Přesné soustružené šrouby, materiál ocel, válcová hlava, černěno Přesné soustružené šrouby, válcová hlava, mosaz, bez povrchové úpravy Přesné soustružené šrouby, zápustná hlava, mosaz bez povrchové úpravy 

 

Šrouby jsou vyráběny na přesných švýcarských dlouhotočných automatických soustruzích, závity jsou válcované přímo na stroji jednoúčelovými válcovacími hlavami, nebo v případě potřeby v separátní operaci na mikro hydraulické válcovačce pro seriovou výrobu miniaturních závitů (nejmenší závity, které lze válcovat jsou M 0,35 x 0,05).
Materiál je automatová ocel a automatová mosaz.
Tento spojovací materiál má díky jiné výrobní technologií také na první pohled jiný vzhled - hlavy šroubů vyráběné běžným pěchováním jsou totiž vždy mírně nekruhové a zejména mají čelo hlavy mírně zaoblené, obvod má též poměrně velké zaoblení.
Naproti tomu soustružené šrouby mají hlavy přesně válcové, s jasně definovaným sražením pod úhlem 45°. Díky válcovanému závitu je i lepší průběh vláken (tzn. i vyšší pevnost a mez únavy) než u dříku šroubů se závitem řezaným běžným závitovým očkem.
Závity v maticích jsou řezané speciálními závitníky, ale jsme schopni (opět ale pouze jako seriovou výrobu) vyrábět i matice s tvářenými závity - vyráběné tvářecími závitníky příslušné velikosti.
Šrouby z mosazi jsou dodávány bez povrchové úpravy, ocelový spojovací materiál je dodáván černěný, nebo alternativně opět bez jakékoli povrchové úpravy - pouze nakonzervovaný, pro možnost dodatečné jiné povrchové úpravy u zákazníka - např. modření, niklování, zinkování či oxidace na žluto či červeno (používané v hodinářském průmyslu, jemné mechanice a optice).
Rozsah dodávaných délek je od 4 do 12 mm, rozsah závitů (zatím) M1 - M1,4.  

Linky do sekcí s spojovacím materiálem:

Sekce s přesným obráběným spojovacím materiálem
Spojovací materiál mosaz
Spojovací materiál ocel