benzínPalivové plnicí ventily vyrábí naše firma již řadu let. Původní konstrukce používala pro odlišení verzí pro methanol a benzín barevné odlišení - černý elox. Ventily určené pro použití s benzínovým palivem byly přírodní barvy (bez povrchové úpravy - dural), ventily pro palivo na methanolové bázi byl černé, povrch byl černě eloxován.
Z důvodu sjednocení technologií docházi k následující změně značení - obě tělěsa budou bez eloxu (tzn. natural), odlišení methanolové verze bude řešeno zápichem s černým kroužkem.

 

 

Po přechodnou dobu se mohou v prodeji objevovat souběžně obě verze - původní eloxovaná a nová s kroužkem. V každém případě je nutné věnovat pozornost správnému použití vzhledem k typu paliva - v případě záměny ventil nebude těsnit, je vysoká jistota poškození těsnících elementů. Náhradní těsnící elementy ("O" kroužky) a číselné značení zůstávají beze změn. Tento nový systém značení se týká nejen plnících ventilů, ale též i jednocestných ventilů. methanol - nová verze methanol - původní verze