Přesné profily z polystyrenuS rozběhem technologie extruze v naší firmě se najednou otevřela možnost pro výrobu celé řady nových produktů.
Mezi prvými výrobky, o nichž se začalo uvažovat, byly přesné plastové profily používané při stavbě maket lodí, budov, letadel, železnic apod.

     Běžná metoda získání speciálního profilu, je tzv "vytažení z rámečku". Část rámečku (respektive vtokové soustavy nějakého výstřiku) se opatrně nahřeje nad otevřeným plamenem, plynulým pohybem konců směrem od sebe se nahřátá část zeslabí  - vytáhne. Rychlostí oddalování konců od sebe a teplotou "stromečku" se řídí průměr výsledného "vlasu" nebo "tyčky".  Tato metoda je použitelná pro výrobu krátkých dílců, ale v okamžiku kdy se chce dosáhnout delšího výrobku s větším průměrem nebo dokonce nekruhového průřezu, je nepoužitelná.

V tomto případě lze použít některé z nových profilů z řady MPJ   80010 - 80280.  V současnosti je k dispozici kruhový průřez (od průměru 0,5 do průměru 3,2 mm), čtyřhran (od rozměru 0,5x0,5 do 3,2x3,2 mm), trubky (od 2,4/1,2 do  5,5/3,5 mm).
Materiál je kvalitní polystyrén bílé barvy, balení obsahují až 10 ks od rozměru. Standardní délka profilů je 330 mm, v balení jsou profily podloženy kartou, aby při transportu nedocházelo k jejich poškozování. Vlastní výrobky najdete v sekci "profily polystyrenové" http://www.mpjet.info/market/index.php?main_page=index&cPath=123
Součástí nabídky jsou i tzv. balení se směsí profilů různých rozměrů - viz MPJ 80080, MPJ 80180, MPJ 80280. Obchodní stojan

 

Pro obchodníky je nabízen jednoúčelový prodejní stojan, do konce tohoto roku lze využít speciální nabídku, kdy je možné při objednání osazeného stajanu získat podstatně zvýhodněnou cenu tohoto startovacího kompletu.
Odběratelům s většími objemy (zejména firmy) můžeme nabídnout i individuální délky profilů, cenové podmínky odpovídající odebíraným objemům i výrobu speciálních zákaznických profilů.
Rozměr zákaznického profilu je omezen cca rozměrem 10 mm, směrem dolů omezen není, jsme prakticky schopni vytlačovat i profily s průřezem okolo 0,3 -0,5 mm. Délka je opět možná bez omezení (do svitku) nebo na sekané části - lze sekat pomocí NC zařízení, programovatelná délka je s rastrem  po 1 cm, s maximem prakticky bez omezení.
V případě požadavku přesné a zcela speciální délky je možné sekat na  individuální rozměr tandemovými noži.
Základní barva profilů je bílá, pro větší odebíraná množství jsme schopni polystyrén i nabarvit.
Předpokládáme, že ve velmi blízké době dojde k dalšímu zásadnímu rozšíření sortimentu nabízených profilů.